PARAFÍNOVÉ ZÁBALY

destnik

Parafín je speciální vosk, který se používá k léčebným i kosmetickým účelům. Parafínový zábal prokrvuje pokožku, prohřívá svaly, uvolňuje ztuhlé a bolestivé klouby. Vyniká svou schopností zadržovat teplo.

Použijeme-li krásně provoněný parafín k zábalu, můžeme se těšit na  uvolněné klouby, také na prohřáté svaly, skvěle prokrvenou kůži a máme-li na těle kůži ztvrdlou, stane se po parafínovém zábalu minulostí.

  • Masáž klasická rekondiční částečná (záda + šíje nebo ruce nebo nohy): 30 minut + parafínový zábal  20 minut: cena 450 Kč / 50 minut
  • Masáž celková klasická 60 minut + parafínový zábal (celé tělo vleže na břiše) 30 minut: cena 700 Kč / 90 minut

Parafín má za normálních podmínek podobu tuhého vosku, který se před aplikaci na kůži musí nejprve rozehřát do tekuté podoby. Teplota nahřáté hmoty se pak pohybuje přibližně okolo 50-55°C. Následně je nanášen na tělo klienta, kde působí po dobu 20-30 minut. Během nich dochází k pozvolnému prohřívání tkání a jejich prokrvení, což urychluje metabolismus buněk, vede k regeneraci v místě působení a odbourává se také napětí svalů i kloubů. Z toho důvodu tvoří parafínové zábaly často součást rehabilitační léčby. Současná „rychlá“ doba a pracovní vytížení mnohým neumožňuje několikatýdenní lázeňský pobyt. Proto si dopřejte alespoň „ambulantní“ procedury formou zábalů a masáží.

Parafín je velkým pomocníkem při vstřebávání otoků a také má velký vliv na lepší hojení ran. Proto jej také hojně využívají sportovní lékaři, neboť sportovci jsou skupinou, která trpí těmito problémy nejvíce.

Kontraindikace parafínových zábalů: otevřené rány, horečnaté stavy, těhotenství, akutní onemocnění kůže, či přecitlivělost na teplo.