KRANIOSAKRÁLNÍ TERAPIE

4

Cranium = mozek

Sacrum = křížová kost

Kraniosakrální terapie 

120 minut – 1.300 Kč

90 minut – 1.000 Kč

Částečné ošetření v kombinaci s klasickou masáží:

60 minut – 650 Kč (cca 30 minut klasická masáž+30 minut kranio)

Co je KRANIOSAKRÁLNÍ TERAPIE?

  • Velmi relaxační záležitost!
  • Jemná manuální technika, pomocí které můžeme efektivně uvolnit napětí  v našem těle. Využitím velmi jemného doteku se uvolní bloky uložené v měkkých tkáních, které obklopují centrální nervovou soustavu.
  • Vhodné doplňkové řešení  problémů a bolestí spojených s pohybovým aparátem i při různých dysfunkcích orgánů.
  • Posiluje organismus a podporuje jeho odolnost proti nemocem.
  • Je účinným doplňkovým prostředkem k udržení zdraví a k harmonizaci celého organismu.

Činnost centrální nervové soustavy (CNS) je výrazně ovlivněna činností kraniosakrálního systému (membrány a mozkomíšní mok tvořený v mozkových komorách) Mozkomíšní mok obklopuje, chrání a vyživuje CNS a plní řadu funkcí důležitých pro naše tělo. Napětí (fyzické i psychické, poúrazové a pooperační stavy), kterému jsme vystaveni, může způsobit stažení tkání a k blokádám kraniosakrálního systému, následně  způsobit napětí, které se akumuluje kolem mozku a míchy a nakonec může ústit v blokády = restrikce. Restrikce tvoří bariéru zdravému fungování CNS a potenciálně i všech dalších systémů, které řídí CNS, jako je zažívací, endokrinní, reprodukční, cévní, …

Blokády mohou být odhaleny a uvolněny využitím jednoduchých a jemných manuálních technik. Za využití lehkého dotyku ruky hodnotíme pohmatem funkčnost kraniosakrálního systému na různých částech těla a rytmus mozkomíšní tekutiny pulsující okolo mozku a míchy. Následně se jemnou technikou uvolňují blokády v jakékoli tkáni, která ovlivňuje kraniosakrální systém. Kraniosakrální terapie tímto způsobem vrací prostředí okolo mozku do rovnováhy a zvětšuje schopnost těla k sebekorekci.

 

Kraniosakrální terapie není náhradou klasické léčby – její role je hlavně v prevenci. I když se jedná o velmi jemnou metodu – pokud se cítíte nemocní, je nutné se obrátit na lékaře. V případě pochybností před absolvování kraniosakrální terapie vždy konzultujte svůj zdravotní stav vzhledem k uvolňovacím technikám se svým ošetřujícím lékařem.

Objednejte se