KLASICKÁ REKONDIČNÍ MASÁŽ

rekondiční

CELÉ TĚLO:

  • 90 minut / 780 Kč
  • 60 minut (záda, ruce a nohy zezadu) / 680 Kč

ČÁSTEČNÁ MASÁŽ:

  • Záda, šíje: 45 minut /  580 Kč
  • Nohy:  45 minut / 580 Kč
  • Šíje, ramena: 20 minut / 350 Kč
  • Chodidla:  20 minut / 350 Kč
  • Ruce:  20 minut / 350 Kč

Celková masáž významně zvyšuje imunitu organismu a má výrazné regenerační účinky na celé tělo a velmi kladný vliv na psychiku. Ve Vašem těle se při masáži nastartuje regenerační a detoxikační proces – povzbuzením krevního a lymfatického toku dojde k uvolnění svalstva a k vyplavování toxických látek ze svalových buněk a mezibuněčného prostoru. Při masáži se postupuje směrem od nohou k hlavě. Masírují se nohy, hýždě, záda, šíje, krk, břicho, hrudník, ruce. Masáž hýždí, břicha a hrudníku se provádí se pouze jako součást masáže celkové. Masáž hýždí má blahodárný vliv nejen na naši „sedací část“ – mohutně zatěžovanou u většiny lidí po celý den, ale také na oblast kyčlí a křížové oblasti. Masáž svalů hrudníku pomáhá uvolňovat mezižeberní svaly a uvolňuje též oblast šíje a ramen. Masáž břicha je velice jemná, povzbuzuje střevní peristaltiku.

Masáž zad se provádí vleže, případně vsedě, je velice příjemná, nebolí – citlivější místa se masírují velice jemně, svaly zad se uvolňují postupně, od vrchních vrstev až po hluboko uložené svalové skupiny. Masírovaná oblast: od křížové kosti až nad lopatky, včetně podlopatkových svalů,  mezižeberních svalů a svalů šíje. Bolesti zad jsou nejfrekventovanějšími obtížemi, které lidstvo sužují. Proto bychom našim zádům měli věnovat větší pozornost, dopřát jim pravidelnou masáž a každodenně je procvičit, minimálně krátkým protahováním. Argument, že se přes den „nacvičíme dost“ neuspěje. Při pracovních pohybových stereotypech přetěžujeme svaly, které nám umožňují vzpřímenou polohu těla, trvalým přetěžováním dochází k jejich zmohutnění, ale bohužel i ke zkrácení. Toto zkracování svalů je prvotní příčinou častých bolestí zad, později i získaných deformit páteře a degenerací páteře, počínajíc skoliózami, „kulatými zády“ a degenerací plotének konče.        

Masáž nohou – naše nohy potřebují také péči. Často nás bolí – každého jinak, ale vždy je to nepříjemné a bolavé nohy znepříjemní den – či noc velice výrazně. Bolí Vás nohy po sportovním výkonu? Po dlouhém stání? Chodidla, lýtka, stehna? Dopřejte svým nohám pravidelnou masáž. Svaly se uvolní, prokrví, tělo rychleji odplaví toxické látky, z provozovny po masáži odejdete mnohem lehčím krokem, než jste přišli. Při masáži nohou si klient nejdříve lehne na břicho. Masíruje se nejprve ploska chodidla, dále Achillova šlacha, lýtko a zadní strana stehna, obě nohy. Poté si klient lehne na záda. Masírují se prsty, nárt, kotník, bérec, koleno, přední strana stehna, obě nohy. Masáž nohou je velice příjemnou záležitostí!  

Masáž šíje, krčních svalů. Mnohé potíže, zejména u lidí se sedavým zaměstnáním, mají svůj původ v šíjovém svalstvu. Trvale napjaté svaly vyvolávají bolesti, které se velmi často lokalizují do bodů svalových úponů. Bývá to v místech skloubení lebky s krční páteří a při vnitřních úhlech lopatek. Zde vznikají citlivé svalové zatvrdliny, velmi často jsou šíjové svaly zkráceny. Příčinou mnohých bolestí hlavy, někdy až migrén, bývají často právě špatně fungující šíjové svalstvo. Také pocity mrtvění, dřevěnění či mravenčení v prstech rukou mají zdroj v šíjové krajině. Trvalým napětím zkrácených svalů  dochází k omezené hybnosti krční páteře a hlavy. Zde bývá často i zdroj blokád na krční páteři. Masáž šíje a krku dokáže v mnohých případech tyto obtíže zmírnit. Jedná se o masáž v oblasti mezi lopatkami, trapézového svalu, krční páteře až ke spodině lebeční, svalstvo po stranách krku. Uvolnění ztuhlých svalů, odstranění bloků horní části hrudní páteře, krční páteře, pomoc od bolestí hlavy.

Při masáži chodidel se masírují prsty, plosky, nárty, kotníky. Jestliže Vás ke konci dne bolívají chodidla, máte-li nohy studené nebo těžké jako z olova, zkuste si dopřát právě masáž chodidel. Je velice příjemná. Masáž chodidel uvolní a prokrví svaly v této zatížené části našeho těla. Jste lechtiví na plosce chodidla? Zesíleným přítlakem ruky na plosku mizí pocit lechtání. Vaše chodidla jsou po masáži uvolněná a prokrvená.

Masáž rukou se provádí vleže nebo vsedě, dle přání klienta. Masáž je zaměřena na prsty, dlaň, hřbet ruky, zápěstí, předloktí, oblast lokte, dále biceps, triceps a rameno. Naše ruce jsou denně velmi namáhané a abychom jim dopřáli odpočinek, relaxaci a péči, kterou si zaslouží, měli bychom jim dopřát masáž. Dlouhodobě přetěžované svaly a šlachy dlaně a předloktí mají výrazný podíl na vzniku onemocnění známých jako „syndrom karpálního tunelu“, „oštěpařský loket“ a „tenisový loket“, bolavé rameno je také velice nepříjemná záležitost – koho se to týká, ten VÍ. Příčinou je nejčastěji dlouhodobé (měsíce až roky) přetěžování svalů ruky často spojené s výkonem povolání (řidiči, hudebníci, montéři, programátoři, číšníci, …), dále dlouhodobé nebo nárazové přetížení svalů a šlach předloktí. Příčinou bývají i sportovní aktivity jako je baseball, golf, atletika, posilování, riziková z tohoto hlediska je například práce s myší u počítače. Máte často „jen“ nepříjemně studené ruce? Tento problém masáž řeší – ruce zůstávají prokrvené, příjemně teplé.

Masáž není náhradou klasické léčby – její role je hlavně v prevenci a v počátečních stádiích onemocnění. Dobrou pravidelnou masáží a vhodnými protahovacími cvičeními lze vzniku těchto potíží předejít, nebo omezit jejich rozvoj.