Ideální kombinace pro Vaše záda

back hurt

KLASICKÁ MASÁŽ ZAD + BREUSSOVA MASÁŽ + ZÁBAL Breussova masáž:    

  • 60 minut / 750 Kč 

Bolesti zad jsou nejfrekventovanějšími obtížemi, které lidstvo sužují. Proto bychom našim zádům měli věnovat větší pozornost, dopřát jim pravidelnou masáž a každodenně je procvičit, minimálně krátkým protahováním. Argument, že se přes den „nacvičíme dost“,neuspěje. Při pracovních pohybových stereotypech přetěžujeme svaly, které nám umožňují vzpřímenou polohu těla, trvalým přetěžováním dochází k jejich zmohutnění, ale bohužel i ke zkrácení. Toto zkracování svalů je prvotní příčinou častých bolestí zad, později i získaných deformit páteře a degenerací páteře, počínajíc skoliózami, „kulatými zády“ a degenerací plotének konče.        

Klasická masáž zad se provádí vleže, je velice příjemná, nebolí – citlivější místa se masírují jemně, svaly zad se uvolňují postupně, od vrchních vrstev až po hluboko uložené svalové skupiny. Masírovaná oblast: od křížové kosti až nad lopatky, včetně podlopatkových svalů, mezižeberních svalů a svalů šíje.

Breussova masáž – jemná, citlivá, energetická masáž zad a páteře, která výrazně uvolňuje tělesné, psychické i duševní blokády, významným způsobem regeneruje a vyživuje meziobratlové ploténky a je tak klíčem k řešení mnoha problémů v pohybovém aparátu, obzvláště v oblasti kříže a beder. Podle Rudolfa Breusse (1899 – 1990, uznávaný léčitel a expert přírodní medicíny, proslavil se také svou léčebnou kúrou proti rakovině, kterou detailně popisuje ve své knize Rakovina, leukémie a jiné zdánlivě nevyléčitelné nemoci) neexistují zničené nebo opotřebované ploténky, ale pouze zdegenerované. A ty se dají pravidelnou masáží obnovit.

Ploténka je porézní hmota, která je z 90 % složená z vody. K dobré funkci potřebuje nejen vodu (je důležité dodržovat pitný režim), ale také výživu. Breussovou masáží páteře se speciálními hmaty oddalují obratle od sebe, aby ploténka měla místo, a vmasírovává se třezalkový olej. Tím se docílí nabobtnání meziobratlových plotének a uvolnění nervů, které v páteřní oblasti vycházejí do celého těla.

Závěrečný zábal – celá záda se potírají třezalkovým olejem, překryjí se fólií a nahřátým ručníkem. Takto se vstřebají účinné látky z třezalkového oleje, tím se zvýší účinnost celé masáže.

Objednejte se